Przyjazd
Wyjazd
Rezerwuj i oszczędzaj
Gwarancja najniższej ceny

Atrakcje i okolica

Piękna, szeroka plaża to główna, lecz nie jedyna atrakcja Niechorza.

Nad miejscowością góruje znana latarnia morska o wysokości 45 m o charakterystycznym kształcie wieży. Latarnia jest udostępniana zwiedzającym – z jej szczytu można podziwiać wspaniały widok na Bałtyk. Jednak wcześniej trzeba pokonać 210 schodów. Osoby, które nie chcą wspinać się na szczyt latarni, w pobliskim parku mogą obejrzeć jej miniaturę. Podobnie jak modele wszystkich latarni polskiego wybrzeża w skali 1:10.

Niechorze znane jest również z ponad stuletniej kolejki wąskotorowej, która dociera tu z Rewala lub z Gryfic. Warto odwiedzić również Muzeum Rybołówstwa Morskiego, w którym organizowane jest Święto Śledzia Bałtyckiego oraz Motylarnię, gdzie prezentowane są egzotyczne okazy motyli. Niewątpliwą atrakcją Niechorza jest jezioro Liwia Łuża, rezerwat ornitologiczny, które jest połączone z morzem malowniczym kanałem Liwka. Kanał stanowi naturalną granicę pomiędzy Niechorzem i Pogorzelicą.

Na miłośników aktywnych form spędzania czasu wolnego czeka Kompleks Sportowy, czyli boiska do piłki nożnej, korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, hala sportowa i skatepark. Również osoby, które lubią relaks na dwóch kółkach, znajdą tu wiele atrakcyjnych szlaków rowerowych, jak np. Szlak Śladami Historii Niechorza, Szlak Jeziora Liwia Łuża, szlak Śladami Rybołówstwa Morskiego, czy Wschodni Szlak Łącznikowy.

Nieopodal hotelu (ok. 150 m) znajduje się wypożyczalnia rowerów:

Adres wypożyczalni:
Kompleks sportowo-rekreacyjny
ul. Leśna 3
72-350 Niechorze
tel. +48 91 38 63 684

 

 

Lokalizacja

200m od plaży

Puchacz Spa
Al. Bursztynowa 64, 72-350 Niechorze

Newsletter

Zapisz się na nasz newsletter.

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij